مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت و اختتامیه چهاردهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران برگزارشد.(گزارش تصویری)
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
اعلام نتایج چهاردهمین دوره جایزه ملی کیفیت(سال ۹۶)
آذر ۷, ۱۳۹۶
نمایش همه

اقتصاد کشور نیازمند نوآوری در آموزش و کیفیت

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: نظام آموزشی کشور نیازمند اصلاح رویکرد کلان بوده تا از نتیجه‌گرایی به سمت فرآیند سیستمی رضایت‌مندی حرکت

فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران در مراسم روز ملی کیفیت در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما افزود: بسیاری از کشورها در مسیر درست آموزش قرار دارند از جمله هلند که می‌تواند الگویی مناسب برای آینده نظام آموزشی باشد. وی تصریح کرد: متاسفانه نظام آموزش کشور ما متعلق به بیش از صد سال گذشته است و تاکنون در به‌روزکردن این نظام موفق نبوده اما باید به این سمت برود. به گفته وی، برای اینکه کیفیت مناسب برای مصرف را مدیریت کنیم باید انواع رویکرد‌ها از جمله نتیجه‌گرایی، رویکرد فرآیندی، سیستمی، مشتری‌مداری، رضایت متوازن ذی‌نفعان، بهینه‌کاوی، خلاقیت و نوآوری، بهبود مداوم، کار گروهی و نقص صفر مد نظر قرارگیرد.

به گزارش خبرگزاری آنا ؛فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران درخصوص نیاز به استانداردسازی مباحث آموزشی گفت: بسیاری از کشورها در مسیر درست آموزش قرار دارند از جمله هلند که می‌تواند الگویی مناسب برای آینده نظام آموزشی باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه نظام آموزش کشور ما متعلق به بیش از صد سال گذشته است و تاکنون در به‌روزکردن این نظام موفق نبوده اما باید به این سمت برود.

به گفته وی، برای اینکه کیفیت مناسب برای مصرف را مدیریت کنیم باید انواع رویکرد‌ها از جمله نتیجه‌گرایی، رویکرد فرآیندی، سیستمی، مشتری‌مداری، رضایت متوازن ذی‌نفعان، بهینه‌کاوی، خلاقیت و نوآوری، بهبود مداوم، کار گروهی و نقص صفر مد نظر قرارگیرد.

انتصاریان اظهار کرد: نظام آموزشی ایران شاهد تحولات فراوانی طی سال‌های گذشته نبوده و نتوانسته خود را با سیستم‌های آموزشی دنیا که امروز منجر به ایجاد ارزش افزوده می‌شود، بروز کند.

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران با اشاره به اینکه استانداردسازی نظام آموزشی باید به یک رویکرد کلان تبدیل شود، تصریح کرد: مشتری‌مداری باید در ادبیات استانداردسازی و کیفیت کشور در نظام آموزشی مهم تلقی شده و در مباحث اصلی آموزشی گنجانده شود تا توازن ذینفعان در تمامی ابعاد جامعه کشور در دستور کار قرار بگیرد، بنابراین استانداردسازی یک رویکرد بوده و این تکنیک نیست.

وی درخصوص میزان بیکاری فعالان اقتصادی در کشور گفت:‌ نرخ بیکاری مردان از نظر اقتصادی حدود ۱۳درصد و در بخش زنان حدود ۶۵.۵ درصد محاسبه شده است.

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران با اشاره به آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان از نظر اقتصادی در کشور خاطرنشان کرد: مجموعا ۵ میلیون و ۵۷۹ هزار فارغ‌التحصیلان در کشور وجود داشته که بیش از ۳ میلیون و ۷۴۹ هزار نفر آن مرد و یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر زن هستند ؛ از این آمار در بخش مردان حدود ۴۸۷ هزار و ۵۴۲ نفر و در بخش زنان نیز حدود ۵۴۶ هزار و ۵۸۷ نفر بیکار وجود دارد.