وزیر صنعت:اقتصاد برای توسعه نیازمند کیفیت است
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
تمرکز اصلی روز ملی کیفیت بر صنعت ساختمان سازی باشد
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
نمایش همه

تندیس فروشی کیفیت

«جهانبخش سنجابی شیرازی» دبیر جایزه ملی کیفیت ایران در این مراسم روز ملی کیفیت افزود: همه ساله جوایز و تندیس های متعددی در کشور در حوزه کیفیت کالاها و تولیدات ارائه می شود، اما مردم نباید فریب این تندیس ها را بخورند.
به گفته این مقام مسئول، مطابق مصوبه ای که در یکصد و هفتمین اجلاس شورای عالی استاندارد در ۲۳ اسفند ماه سال ۹۳ به تصویب رسیده، اعطای هرگونه جایزه در این زمینه ممنوع است، اما به دلیل نبود و ضعف قوانین و مقررات، همچنین لابی های شرکت ها، این مصوبه اجرایی نشده و کماکان شاهد برگزاری مراسم هایی از این دست و اعطای تندیس ها و جوایز هستیم.
وی تصریح کرد: اکنون بجز جایزه تعالی و سرآمدی سازمان ملی بهره وری، جایزه ملی کیفیت، نشان روز ملی صادرات و واحدهای نمونه کشوری استاندارد، هیچ جایزه و تقدیرنامه ای از سوی سازمان ملی استاندارد به رسمیت شناخته نمی شود.
سنجابی شیرازی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای نوین ارزیابی کیفیت، ارزیابی استاندارد و ارزیابی کیفی کالاهای دانش بنیان است که در بند ۲ سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.
در این مراسم ابلاغ تصویب اعطای گواهی نامه محصول و پروانه کاربرد نشان دانش نماد ویژه کالاهای دانش بنیان میان سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
همچنین در این مراسم و با حضور مسئولان گواهی نامه اهتمام به کیفیت به ۱۱ شرکت و مدارس نمونه کشور و تقدیرنامه اشتهار به کیفیت یک تا چهار ستاره به ۱۶ شرکت اعطا شد.