مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت و اختتامیه چهاردهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران برگزارشد.(گزارش تصویری)

تمرکز اصلی روز ملی کیفیت بر صنعت ساختمان سازی باشد
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
اقتصاد کشور نیازمند نوآوری در آموزش و کیفیت
آذر ۱, ۱۳۹۶
نمایش همه

مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت و اختتامیه چهاردهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران برگزارشد.(گزارش تصویری)

مراسم روز ملی کیفیت اغاز شده است

مراسم روز بزرگداشت ملی کیفیت ایران در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی انجمن مدیریت کیفیت ایران؛ سازمان ملی استاندارد ایران در اجرای راهبرد ملی کیفیت ، اولویت نخست را استقرار کیفیت در دولت و دستگاه های دولتی قرار داده است و جایزه ملی کیفیت را به صورت الزام برای دستگاه های دولتی ارائه کننده کالاها و خدمات در دستور کار قرار می دهد و دستگاه های برتر را معرفی می کند .
در تقویم رسمی کشور ۱۸ آبان با رایزنی های صورت گرفته توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران به عنوان روز ملی کیفیت نامگذاری شده است که به دلیل تداخل با روزاربعین ، مراسم آن امروز ۳۰ آبان برگزار شده است.
زیرساخت های توسعه در کشورهای توسعه یافته از سه پیشران اصلی استانداردسازی، مدیریت کیفیت و رقابت پذیری در تولید و توزیع تشکیل شده و جایزه ملی کیفیت در چارچوب پیشران دوم شکل گرفته است.
کیفیت در هر کشور یک موضوع بومی است و مدل بومی جایزه ملی کیفیت در ایران بر مبنای ایزو ۹۰۰۱ طراحی شده که در اساسنامه آن به جایزه های بخشی اشاره شده که می توان جایزه خودرو، جایزه غذا، جایزه حوزه ICT، جایزه نظام آموزشی کشور و … را نام برد.
متولی این مراسم سازمان ملی استاندارد و مجری برگزاری آن طی چهارده دوره انجمن مدیریت کیفیت ایران می باشد .
در این مراسم به منتخبان حوزه های آموزش، فناوری ، اطلاعات و ارتباطات و کشاورزی ، صنعت و خدمات جوایزی در حوزه ارائه مناسب خدمات ، رویه های سازمانی و کیفیت اعطا گردید.
امسال همچنین برای اولین بار در حوزه آموزش نیز به ۱۰ نفر از مدیران مدارس جایزه داده شد.
در همایش امروز ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، فرزین انتصاریان رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران، سنجابی دبیر جایزه ملی کیفیت ایران ، سلطانی نژاد مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران و پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران سخنرانی انجام دادند..