مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه یازدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران

شهر سوخته
آذر ۱, ۱۳۹۳
انعقاد تفاهم نامه برگزاری جایزه ملی کیفیت در بخش کشاورزی
دی ۷, ۱۳۹۳
نمایش همه

مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه یازدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران

یازدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران

مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه یازدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران و تقدیر از سازمان های برتر با حضور معاون اجرایی رییس جمهوری ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، اساتید دانشگاه و جمعی از تولید گنندگان و صنعتگران ، یکشنبه ۱۸ آبان ۹۳در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

 

بحث کیفیت باید به گفتمان عمومی تبدیل شود

معاون اجرایی رییس جمهور در مراسم روز ملی کیفیت گفت: امروزه کیفیت و استاندارد نه تنها در سودآوری بنگاه های اقتصادی تاثیرگذار است بلکه در نابودی فقر نیز نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به سند چشم انداز بیست ساله، تصریح کرد: این صنعت با وجود آنکه اهداف بلندپروازانه ای نداشته اما به کندی پیش رفته که یکی از علل این کندی ناکارآمدی به علت عدم رعایت استاندارد در تمام سطوح است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه در دنیای امروز قدرت سیاسی در سایه قدرت اقتصادی بیش از گذشته مقدر است، گفت:باید استاندارد و کیفیت را تا می توانیم رعایت کنیم تا قدم ها را در این خصوص سریع تر برداریم.

معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به جایگاه های مختلف کیفیت در دنیا، اظهار داشت: در ایران در این خصوص با مدل اروپایی شروع کردیم و این مدل را به عنوان مقدمه مورد توجه قرار دادیم.

شریعمتداری افزود: آنچه در این زمینه در ایران از جمله نقاط ضعف به شمار می آید، مکانیزم اطلاعات و پیش سنجی اطلاعات است که اگر به این موضوع توجه نشود، تنها اسم کیفیت باقی می ماند و از داخل چیزی از آن باقی نمی ماند.

معاون اجرایی رییس جمهور سپس ادامه داد: سازمان ملی استاندارد ایران باید از فعالیت های اجرایی فاصله بگیرد تا بتواند در مسیر ارزیابی و کنترل کیفیت گام بردارد.

 

بهبود کیفیت مواد غذایی تولید داخل و وارداتی

سیدحسن هاشمی ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مراسم روز ملی کیفیت، گفت : کاهش مصرف نمک ، مواد قندی ، روغن و بهبود سبک زندگی از سرفصل های برنامه بهبود کیفیت مواد غذایی است.

وی گفت: برای بهبود کیفیت وضعیت هوا، آب و جاده ها به همکاری سازمان ملی استاندارد ایران نیاز است.

هاشمی با انتقاد از کیفیت خدمات و محصولات در حوزه بهداشت و درمان افزود: اخلاق مداری و رعایت حقوق شهروندان برای سلامت مردم مهم است و غنی سازی مواد غذایی را با ریزمغذی ها انجام می دهیم .

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کرد : با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ملی استاندارد ایران در ۱۰ قطب منطقه ای کشور برنامه های کیفیت ارتقای محصولات کشاورزی برای کاهش سموم باقی مانده در این محصولات را اجرا می کنیم.

هاشمی افزود: برای بررسی کیفیت محصولات و خدمات خود باید آنها را به کشور های خارجی صادر کنیم تا آنها در یک بازار رقابتی محک زده شوند.
تولید ملی در گروی افزایش کیفیت است

رضا رحمانی ، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم روز ملی کیفیت با اشاره به اهمیت این روز گفت: هدف از نام‌گذاری این روز توجه به مباحث مهم کشور است و امروز فرصتی است فعالان در حوزه‌های مختلف کشور در یک فضای فرهنگی بتوانند موجب ارتقاء وضعیت کشور شوند.

وی با بیان این‌که در گذشته کیفیت به معنای رضایت مشتری بوده است، گفت: بازاریابی نقش مهمی در کشور و افزایش کیفیت دارد، اما مساله‌ی مهم‌تر از آن این است که باید کیفیت قبل از رضایت مشتری در تولید کیفی مدنظر قرار گیرد، چرا که زمانی که یک تولید کیفی نباشد توهین به مقام بشریت است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اقدامات اخیر می‌توان نسبت به آینده کیفیت کشور امیدوار بود و با توجه به این‌که تولید ملی اهمیت بسزایی دارد، می‌توان نقش کیفیت در این مقوله نیز مدنظر قرار داد.

رحمانی با بیان این‌که حمایت از تولید ملی وجوه مختلفی دارد، اظهار کرد: توجه به کیفیت یکی از شاخصه‌های مهم این امر است.

وی گفت: علاوه بر این‌که کیفیت باید در تولید مدنظر قرار گیرد، در خدمات نیز باید به کیفیت توجه شود، چرا که خدمات برپایه تولید جزو خدمات مولد ، مهم و تاثیر‌گذار محسوب می‌شود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به‌طور کلی می‌توان گفت: توجه به کیفیت در تولید ملی و اقتصادی بسیار موثر است و با توجه به اهداف در نظر گرفته شده در اقتصاد کلان کشور باید برای رسیدن به این اهداف ،کیفیت به عنوان یک صدر‌اعظم و یک مبحث استراتژیک در کشور قرار گیرد.

 

رویکرد نوین به توسعه کیفیت در قرن کیفیت

نیره پیروزبخت در مراسم روز ملی کیفیت با بیان اینکه توسعه کیفیت ، وظیفه و رسالت همه سازمان ها و دستگاه هاست ، گفت : قرن بیست و یکم به عنوان قرن کیفیت مطرح شده و از مفهوم بهره وری فراتر رفته است و این سازمان به تنهایی نمی تواند به بحت کیفیت بپردازد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، گفت : جامعه از سازمان ملی استاندارد ایران نه تنها استاندارد را طلب می کند بلکه انتظار دارد که موضوع کیفیت را هم مدیریت و ارزیابی کنیم بنابراین معاونت ارزیابی کیفیت در سازمان ملی استاندارد ایران ایجاد شده است تا به موضوع کیفیت با اهداف جدید بپردازد.

وی از سه مسیر ارزیابی کیفیت خبر داد و اظهار داشت : مسیر اول مبنی بر این است که یک مجموعه اعتقاد و اعتماد به کیفیت داشته باشد و در این مسیر گام برداریم و مسیر دوم نیز مبتنی بر کل و کلان نگری است و باید کل مجموعه ، کیفیت را پیگیری کند اما هنوز در اجزا این اعتقاد ایجاد نشده است.

پیروزبخت گفت: در مسیر سوم ؛ جامع نگری داریم و هم اجزا و هم کلان جامعه به موضوع کیفیت توجه کنند و البته هنوز در جامعه این مسیر به صورت تفکیک شده مورد ارزیابی قرار نگرفته است.

وی اظهار داشت : در یک سال اخیر مفهوم کیفیت در اجزا و حاکمیت در حال نهادینه شدن است اما برای اهتمام به کیفیت به رویکردهای جدیدی نیاز است و در شرایط فعلی کیفیت از محدوده بنگاه های اقتصادی خارج شده و در همه اجزای جامعه جریان پیدا کرده است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه توسعه کیفیت ، وظیفه و رسالت همه سازمان ها و دستگاه هاست ، گفت : قرن بیست و یکم به عنوان قرن کیفیت مطرح شده و از مفهوم بهره وری فراتر رفته است و این سازمان به تنهایی نمی تواند به بحت کیفیت بپردازد.
جایگاه مدیریت کیفیت و استاندارد‌سازی در ایران
فرزین انتصاریان ، رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران در مراسم روز ملی کیفیت با اشاره به تبیین کیفیت در برنامه ششم دولت اظهار کرد: برای این موضوع مواردی را در نظر گرفته‌ایم که تبیین مکانیزم‌های لازم برای آموزش و توسعه فرهنگ مدیریت و کیفیت، پیش‌بینی اصلاح قوانین و مقررات مورد نیاز برای توسعه کیفیت، تبیین اهداف توسعه مدیریت کیفیت در بخش اقتصادی و اجتماعی، تبیین برنامه توسعه به ارتقای کیفیت در حوزه‌های هدف در بخش اقتصادی و اجتماعی و تبیین شاخص‌ها و مکانیزم‌های ارزیابی عملیاتی دستگاه‌ها بخشی از آن است.

وی مفهوم کیفیت را در دو بعد خرد و کلان قابل تحلیل عنوان و اظهار کرد: کیفیت به معنای انطباق با ویژگی‌ها که همان معنای استاندارد است تعریف می‌شود، اما نکته قابل تامل این است که در استاندارد تنها بخشی از ویژگی‌های کیفیت مورد توجه قرار می‌گیرد.

رییس انجمن مدیریت کیفیت ایران یکی دیگر از تعریف‌های کیفیت را انجام تعهدات پذیرفته شده و رضایت مشتری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها نشانه استاندارد ندارند و به طور کلی می‌توان گفت ضایعات نظام‌ آموزشی وارد بازار کار می‌شود و آنچه که در مسیر اصلی است به بازار ارائه نمی‌شود.

انتصاریان گفت: محورهای راهبرد ملی توسعه کیفیت که در مرکز آن خود راهبردها قرار دارند و در اطراف آن برنامه‌های افزایش صادرات و واردات است که تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور دارد.
ارزیابی یازدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران

زهره سوفالی ،دبیر جایزه ملی کیفیت ایران ،با تاکید بر این‌که هدف سازمان ملی استاندارد ایران اهدای جایزه نیست، گفت: با وجود گذشت ۱۱ دوره از برگزاری مراسم جایزه ملی کیفیت ایران تاکنون تا امروز که هیچ بنگاه تولیدی و خدماتی نتوانسته جایزه ملی کیفیت را کسب کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در فرآیند ارزیابی یازدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران اظهار کرد: برای این دوره سه جلسه کمیته فنی با حضور اعضای کمیته و۱۱ دوره کارگروه علمی و تخصصی برگزار شد .

سوفالی ادامه داد: یکی از این دستورالعمل‌ها بازنگری نظام نامه جایزه ملی کیفیت با نگاه ویژه بود و علاوه بر آن به مسائل دیگری همچون اطلاع رسانی فرآیند جایزه به بانک اطلاعاتی سازمان‌ها، تدوین آیین نامه تایید صلاحیت ارزیابان صورت گرفت.

دبیرجایزه ملی کیفیت ایران با بیان این‌که تا امروز چهار دوره جایزه کیفیت غذا و دارو، سه دوره جایزه کیفیت فناوری واطلاعات برگزار شده است، افزود :‌در زمینه صنعت خودرو نیز برای اولین بار مراسمی را در نظر گرفته‌ایم و همچنین برگزاری جایزه کیفیت در بخش کشاورزی نیز در دستور کار است.

وی با بیان این‌که در یازدهمین دوره برگزاری جایزه ملی کیفیت ایران ۱۱ دوره آموزشی تخصصی مدل ارزیابی با حضور ۶۳۶ نفر در روز برگزار شد، گفت: مصاحبه با ۸۵ متقاضی و برگزاری دوره هماهنگی و کالیبراسیون از جمله اقدامات انجام شده  در این دوره است.
دبیر کمیته ارزیابی جایزه ملی کیفیت ایران گفت: جایزه ملی کیفیت به رتبه بالای ۷۰۰ داده می شود و تاکنون نیز هیچ کدام از بنگاه ها نتوانسته‌اند

جایزه طلایی را کسب کنند و تنها در دو مورد جایزه برنزی که باید بنگاه واجد رتبه ۵۰۰ باشد، کسب شده است

فرشید شکرخدایی ,بی‌توجهی به مفهوم مدیریت کیفیت، عدم توسعه استانداردهای خدمات، ناتوانی در مدیریت منابع جدید مانند تکنولوژی دانش، ناتوانی در تجزیه و تحلیل اطلاعات و یادگیری نتایج و عدم توسعه مفهوم کیفیت در خصوص کشاورزی، دامپروری، صنعت ساختمان سازی و … را می‌توان مهمترین چالش‌های کیفیت در ایران عنوان کرد.
وی با بیان این‌که مفهوم ارزیابی ملی کیفیت یک نام جدید و به معنای اهمیت مدیریت کیفیت است، اظهار کرد: این ارزیابی‌ها به منظور اهدای جایزه صورت نمی‌گیرد و هدف از این ارزیابی تعیین نقاط قوت بنگاه‌ها و سازمان‌ها است.

دبیر کمیته ارزیابی جایزه ملی کیفیت ایران مهمترین عامل در ارزیابی کیفیت را توجه به مدیریت بنگاه‌ها و سازمان‌ها دانست و گفت: هدف از ارزیابی ملی کیفیت، رسیدن به یک موفقیت پایدار است که وجود سیستم مدیریت کیفیت و استانداردهای محصول پیش نیاز این امر است.

شکرخدایی با بیان این‌که در جایزه ملی کیفیت ایران بازده زمانی دراز مدتی در نظر گرفته می‌شود، افزود: این ارزیابی در یک بازده زمانی چهار ساله است و علاوه بر آن به برنامه‌های آتی بنگاه ها و موسسات نیز توجه می‌شود.

دبیر کمیته ارزیابی جایزه ملی کیفیت ایران ادامه داد: به طور کلی ارزیابی ملی کیفیت در تمام ابعاد کیفیت به صورت جامع صورت می‌گیرد.

وی با بیان این‌که مدل ارزیابی براساس منطق رادار است، گفت:‌ قبل از بررسی مدل جایزه کیفیت در نظر گرفته شده باید به مدل رادار توجه شود.

شکرخدایی در توضیح این مدل اظهار کرد:‌ در این مدل به سه روش سوال‌هایی در زمینه کیفیت، برنامه ریزی‌های انجام شده و اثربخشی و کارآیی پرسیده می‌شود که در بسیاری از موارد جواب‌های قانع کننده ای از سوی شرکت کنندگان نیز دریافت نمی شود.

وی با بیان این‌که در بسیاری از موارد بنگاه‌ها نتوانسته‌اند امتیاز قابل توجهی را کسب کنند، گفت: مدل جایزه ملی کیفیت ایران مدل جامعی است و ما نتایجی را معتبر می دانیم که حاصل توانمندسازی خود بنگاه باشد؛ به طوری که اگر شرایط تحریم و عوامل غیر قابل کنترل بر بنگاه تاثیر بگذارد در ارزیابی مدل کیفیت کاهش و افزایش تولید و فروش تاثیری ندارد و امتیازی درج نمی‌شود.
علی ذاکرزاده، ارزیاب ارشد جایزه ملی کیفیت به تحلیل مراحل فرآیند ارزیابی پرداخت و گفت: این ارزیابی در ۱۶ مرحله مصاحبه و گزینش ارزیابان، تشکیل تیم ارزیابی، تبادل تجربیات و کالبراسیون، بررسی و تحلیل سند اظهارنامه، تکمیل ارزیابی‌های انفرادی، اجماع قبل از بازدید به سازمان متقاضی، تعامل با سازمان متقاضی، بازدید از سازمان متقاضی، اجماع بعد از بازدید از سازمان متقاضی که در آن فرآیند امتیازدهی انجام می‌شود و تهیه گزارش و … صورت می گیرد و در مرحله آخر نیز تمامی مراحل به صورت ارزیابی کامل قرار می گیرد.

فرنوش باقری، عضو کمیته فنی با بیان این‌که مدل‌های متفاوتی در دنیا برای ارزیابی کیفیت عملکرد سازمان‌ها وجود دارد، گفت: براساس هر مدل در هر کشوری سازمان مربوطه مورد ارزیابی قرار می گیرد اما این که این مدل‌ها تا چه میزان اعتبار دارد، دغدغه‌ای است که در تمامی کشورها مورد بحث است.

وی با اشاره به مدل استفاده شده در ایران گفت: مدلی که در ایران استفاده می‌شود مورد ارزیابی و تحقیقات فراوانی قرار گرفته است؛ به طوری که می توان گفت تا حد زیادی مورد اعتبار است.

 

جایزه طلایی کیفیت برای یازدهمین سال برنده نداشت

با وجود بیش از ۱۰۰ شرکت متقاضی و برای یازدهمین دوره متوالی، دست شرکت‌های ایرانی از تندیس طلایی کیفیت کوتاه ماند.

در یازدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت هیچ بنگاه تولیدی یا خدماتی موفق به کسب تندیس نشد تا گلایه‌های مصرف‌کنندگان و دغدغه‌های مسئولان از ارتقای کیفی کالاهای ساخت داخل تداوم یابد.

در این مراسم هیچ کدام از شرکت‌ها موفق به دریافت تندیس کیفیت در هر ۳رده زرین، سیمین و برنزین نشدند اما به ۹مجموعه، گواهینامه اشتهار به کیفیت و اهتمام به کیفیت اعطا شد. همچنین در بخش غذا و دارو و در بخش ارتباطات و فناوری به ۳شرکت تقدیرنامه اعطا شده است.

در بخش اشتهار به کیفیت شرکت‌های اورندپلاستیک، گاز استان اصفهان، گاز استان تهران، امداد خودرو ایران، گاز استان یزد، مخابرات استان اصفهان و گاز چهارمحال و بختیاری، گواهینامه دریافت کردند. در بخش اهتمام به کیفیت نیز که به شرکت‌کنندگان گواهینامه اعطا می‌شود، شرکت‌های ماشین‌سازی‌ پاک‌اندیشان شهر آذر و ورق خودرو چهارمحال و بختیاری موفق به دریافت گواهینامه شدند.

۳ تقدیرنامه بخش غذا و دارو به شرکت‌های اکسیر، دانا و قند نقش‌جهان رسید و ۳ تقدیرنامه بخش ارتباطات به شرکت‌های آسیاتک، ارتباطات سیار ایران و ارتباطات زیر ساخت اعطا شد.