اطلاعیه ثبت نام دوره تربیت ارزیاب جایزه ملی کیفیت ایران
آذر ۲۰, ۱۳۹۶
فرایند ثبت نام پانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران آغاز شد
دی ۹, ۱۳۹۶
نمایش همه

نخستین جلسه شورای راهبرد ملی کیفیت کشور برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبرد ملی کیفیت در روز سه شنبه ۲۷ آذر ۹۶ با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران، نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاههای عضو شورای عالی استاندارد، رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران ،همچنین متخصصان دانشگاهی و نمایندگان تشکل های تخصصی، در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این جلسه با اشاره به لزوم تدوین سند راهبرد ملی کیفیت گفت: با دریافت پیشنهادات، پیش نویس اولیه این سند تهیه و با ارایه آن در جلسه شورای عالی استاندارد و دریافت نظرات تخصصی دستگاهی، سند راهبرد ملی کیفیت تنظیم و اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه در قانون  جدید سازمان ملی استاندارد ایران به مدیریت کیفیت و اندازه گیری و انتشار نرخ کیفیت تاکید شده است افزود: موضوع کیفیت فقط به عهده یک سازمان نیست بلکه وظیفه همه دستگاههای ذیربط است و به همین منظور در تنظیم این سند باید به اجماع نظر برسیم.

جهانبخش سنجابی شیرازی، معاون ارزیابی کیفیت در ابتدا با اشاره به مصوبات یکصدو هشتمین جلسه شورای عالی استاندارد و تاکید اعضای شورا به تدوین سند راهبرد ملی کیفیت گفت: دبیرخانه شورای راهبرد ملی کیفیت برای تبیین راهبرد ملی و سند جامع مدیریت کیفیت رسما آغاز به کار کرده است.

سنجابی، کیفیت را سنگ بنای توسعه کشور دانست و افزود: استانداردسازی، مدیریت کیفیت و رقابت پذیری برای رسیدن به وضعیت مطلوب، از ارکان توسعه در همه جوامع است.

در ادامه متخصصان و صاحبنظران حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را برای تدوین سند راهبرد ملی کیفیت کشور ارایه کردند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع بندی نهایی این نشست با اشاره به تاکید قوانین برنامه ششم و قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران بر مقوله کیفیت، وجود یک سند اصلی و راهبردی را ضروری دانست و گفت: لازم است سندی یکپارچه و مورد تایید همه بخشها تدوین و این سند در مرحله بعد بصورت بخشی تنظیم و اجرایی شود.