معاون علمی و فناوری رییس جمهوری: آینده ایران در گرو توسعه فناوری‌های هوشمند است
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
تندیس فروشی کیفیت
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
نمایش همه

وزیر صنعت:اقتصاد برای توسعه نیازمند کیفیت است

محمد
وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تسخیر بازار بین‌المللی با ارائه کالا و خدمات بی کیفیت مقدور نیست، باید در این زمینه گام های سریعتری برداریم.
،محمد شریعتمداری در مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه چهاردهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران اظهار کرد: جایزه کیفیت جایزه با ارزشی است و باید حتما به شایسته آرین‌ها داد.

وی در ادامه افزود: تسخیر بازار بین‌المللی با ارائه کالا و خدمات بی کیفیت مقدور نیست، باید در این زمینه گام های سریعتری برداریم.

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: اقتصاد برای توسعه نیازمند کیفیت است.

شریعتمداری تصریح کرد: از ۸۵هزار واحد صنعتی کشور بسیاری در سالهای اخیر بر پایه سیاست جایگزین واردات احداث شدند.

۱۷ واحد صنعتی بزرگ در کرمانشاه خراب شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه این مراسم در مورد خسارت واحد‌های صنعتی براثر زلزله پیش آمده در کرمانشاه نیز گفت: در بحث زلزله باید به کیفیت ساخت توجه کنیم، با توجه به اینکه کشور ما روی گسل قرار گرفته به طور حتم باید به استاندارد‌های ساخت توجه بیشتری داشته باشیم. در مجموع ۶۴ واحد صنعتی بزرگ در کرمانشاه وجود داشته که ۱۷ واحد به طور ۱۰۰ درصدی تخریب شده و مابقی واحد‌ها بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده‌اند.

شریعتمداری با بیان اینکه روش‌های بازگشت در مورد این واحد‌ها کارشناسی شده است، افزود: دولت در این رابطه مصوباتی خواهد داشت اما، ما کار را برای بازسازی واحد‌های صنعتی پیش از این مصوبات آغاز خواهیم کرد و امیدواریم هرچه سریع‌تر وضعیت واحد‌های صنعتی استانی را به حالت قبل برگردانیم.

وی همچنین درباره ثبت سفارش خودرو گفت: اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو هنوز در دولت است./میزان