۲۲ آبان برگزار می شود؛ مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه پانزدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران

مراسم روز ملی کیفیت ۲۲ آبان ۹۷ برگزار می شود
مهر ۲۳, ۱۳۹۷
معاون ارزیابی کیفیت: کیفیت ها اعتماد سازند
آبان ۲۳, ۱۳۹۷
نمایش همه

۲۲ آبان برگزار می شود؛ مراسم روز ملی کیفیت و اختتامیه پانزدهمین دوره ارزیابی ملی کیفیت ایران

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل، ۱۸ آبان ماه هر سال برابر با ۹ نوامبر در تاریخ کشور ما به نام روز ملی کیفیت نامگذاری شده است که امسال بزرگداشت این مراسم ۲۲  آبان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور مقامات کشوری برگزار و از سازمان های برتر تقدیر می شود.

صبح امروز و با حضور رییس، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران، نمایندگان وزارتخانه های نفت، صنعت ، معدن و تجارت ، ارتباطات و فناوری اطلاعات ، آموزش و پرورش، سازمان حفاظت محیط زیست، اتاق بازرگانی ایران ، انجمن مدیریت کیفیت ایران و سازمان ملی استاندارد ایران ، بیست و هشتمین جلسه شورای سیاستگذاری جایزه ملی کیفیت ایران تشکیل شد.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این جلسه با اشاره به چگونگی پیشرفت فعالیت دستگاههای مختلف در راستای جایزه ملی کیفیت و بازنگری و اصلاح نظام نامه ارزیابی کیفیت گفت: با شناسایی نقاط قوت و ضعف جایزه ، موانع و مشکلات را برای سال آینده برطرف و در صورت نیاز نتایج را در شورای عالی استاندارد مطرح خواهیم کرد.

وی با اشاره به حضور پررنگ آموزش و پرورش در فرآیند جایزه ملی کیفیت، خواستار مشارکت سایر دستگاهها در این زمینه شد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: باید روی فرآیند و مسائل کلان نگاه ویژه ای داشته باشیم تا مدل جایزه به گونه ای تجدیدنظر شود که بتواند برای وزارتخانه ها و سایر دستگاهها، کاربردی تر شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت جایزه ملی کیفیت ایران برعهده سازمان ملی استاندارد ایران است تاکید کرد: با ساماندهی لازم اعطای هرگونه جایزه در مورد کیفیت توسط دستگاههای مختلف به سمت جایزه ملی کیفیت ایران سوق داده شود.

مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت نیز در این جلسه، پیشنهاد اصلاح نظامنامه جایزه ملی کیفیت ایران را مطرح کرد و نمایندگان دستگاههای حاضر در جلسه به ا رایه نظرات تکمیلی خود برای بهبود این نظام پرداختند.